گوگل همیشه به دنبال اضافه کردن ویژگی‌های اپلیکیشن کیبورد خود است، اکنون نیز باخبر شدیم قابلیت ترجمه به کیبورد گوگل اضافه خواهد شد.

اپلیکیشن کیبورد گوگل در زمان انتشار توانست طرفدران زیادی را پیدا کند، گوگل نیز به خوبی می‌داند که برای راضی نگه داشتن کاربران این اپلیکیشن باید هر از گاهی دستی بر سر و روی اپلیکیشن کیبورد خود بکشد.

اکنون نیز باخبر شدیم آپدیت نسخه آزمایشی ۶.۱ اپلیکیشن کیبورد گوگل در راه است و از قرار معلوم در این آپدیت، گوگل کاربران را میزبان ویژگی‌های جدیدی کرده است.

در میان این ویژگی‌ها، چیزی که بیشتر به چشم می‌آید اضافه شدن قابلیت ترجمه در کیبورد گوگل است. به این ترتیب کاربر در حین تایپ در این اپلیکیشن قادر است عبارت‌های مورد نظر خود را نوشته و کیبورد گوگل به صورت خودکار این عبارت‌ها را به سایر زبان‌ها برگردان می‌کند.

همان‌گونه هم که در ابتدا ذکر شد، ویژگی‌های جدید در کیبورد گوگل به همین‌جا ختم نمی‌شود و در کنار اضافه شدن قابلیت ترجمه، شاهد گزینه جدید انتخاب تِم نیز در کیبورد گوگل هستیم. در این قسمت تم‌های مختلف بر اساس رنگ، تم‌های پرطرفدار و موارد دیگر دسته‌بندی شده‌اند. امکان پیش‌بینی کردن علامت‌های emoji نیز یکی دیگر از ویژگی‌های جدید در کیبورد گوگل است.

در مجموع باید گفت ممکن است ترجمه گوگل برای ما ایرانی‌ها از زبان انگلیسی به فارسی یا بر عکس چندان درست عمل نکند، اما انصافا باید گفت گوگل در زمینه ترجمه در چند سال پیش تحقیقات زیادی انجام داده است و ترجمه ماشینی گوگل در خصوص زبان‌هایی که ریشه مشترک دارند در سطح قابل قبولی کار می‌کند.

با این حساب بدون شک کاربران اپلیکیشن کیبورد گوگل اضافه شدن قابلیت ترجمه را به این اپلیکیشن به فال نیک خواهند گرفت.

فارنت